Sprzedaż domów, mieszkań i lokali usługowych

Sprzedaż domu czy mieszkania to transakcja znacznej wartości, w której na szali są najczęściej oszczędności całego życia. Obejmuje kilka etapów, a każdy z nich jest równie ważny. Często przyda się też pomoc takich fachowców, jak rzeczoznawca czy prawnik, aby niczego nie pominąć i nie zapomnieć o szczegółach. Jakiekolwiek zaniedbania mogą sprawić, że sprzedaż będzie trwała dłużej, niż wstępnie zaplanowałeś.
 
Na początku konieczne jest ustalenie wartości mieszkania czy domu na sprzedaż oraz jego stanu prawnego i technicznego. Trzeba też zadbać o skompletowanie potrzebnych dokumentów, a samo lokum musi być odpowiednio przygotowane, sfotografowane i atrakcyjnie zaprezentowane, żeby wyróżnić się w gąszczu innych dostępnych na rynku. Dalszym etapem jest szukanie nabywcy, zamieszczanie ogłoszeń, pokazywanie domu, sporządzanie umów… i oczywiście ewentualne rozliczenie podatkowe!
 
Nietrudno o ból głowy, gdy trzeba wdrożyć tyle działań. Co gorsza, pominięcie etapu odpowiedniego zaplanowania strategii sprzedaży może mieć nieprzyjemne konsekwencje: istnieje ryzyko, że przyczyni się do wydłużenia czasu sprzedaży, co z kolei wiąże się z możliwością, że lokal osiągnie cenę sprzedaży poniżej wartości rynkowej nieruchomości. To kosztowne problemy, ale jest sposób, aby ich uniknąć! Warto rozważyć zlecenie sprzedaży domu brokerowi nieruchomości.
sprzedaż domów

Korzyści ze sprzedaży nieruchomości z brokerem

Wystawiając mieszkanie na sprzedaż, musisz liczyć się z tym, że może to być trudny proces. Zlecając to zadanie takiemu brokerowi jak my, zyskujesz czas i spokój. Nie musisz uczyć się wszystkiego o sprzedaży mieszkań, bo my już to wiemy! Nieruchomości nie sprzedaje się codziennie, przeciętny Polak przeprowadza się raz na 15 lat, za to nasi doradcy posiadają sumaryczne doświadczenie liczone w setkach transakcji.
 
Dzięki współpracy z nami zminimalizujesz ryzyko popełnienia błędów przy sprzedaży, wynikających z braku wiedzy i nieznajomości specyfiki rynku. A mieszkanie osiągnie jak najlepsze warunki (czy to cenowe, czy jakiekolwiek inne, na których jako sprzedającemu najbardziej Ci zależy).
 

Przejmiemy na siebie zadania związane ze sprzedażą Twojego domu czy mieszkania:

  • badamy potencjał nieruchomości,
  • ustalamy wartość,
  • ulepszamy ofertę,
  • promujemy i prezentujemy nieruchomość,
  • negocjujemy warunki umowy,
  • przygotowujemy umowy i niezbędne formalności,
  • przekazujemy lokal i przenosimy media.

Nasza wiedza, doświadczenie i profesjonalizm to nieoceniona pomoc w sprzedaży mieszkania. Nie zawsze szybkość czy cena są najważniejsze: jeśli nieruchomość jest zamieszkana, a po sprzedaży trzeba kupić inne lokum i zgrać terminy – rozumiemy tę kompleksowość i zależności. Zawsze dostosujemy strategię działania do sytuacji.

Nasza oferta