Dlaczego warto sprzedać mieszkanie z pomocą pośrednika?


para mierzy podłogę
Wiele osób pragnących sprzedać mieszkanie zastanawia się, czy warto angażować w ten proces biuro pośrednictwa nieruchomości. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Jakie jednak dokładnie możemy osiągnąć korzyści dzięki zatrudnieniu profesjonalnego doradcy?

Więcej

Czemu szukać wymarzonej nieruchomości z pośrednikiem?


para szuka w internecie
Biuro pośrednictwa nieruchomości to nieoceniona pomoc w sytuacji, gdy chcemy kupić lub sprzedać mieszkanie, dom czy lokal komercyjny. Niewiele osób wie jednak, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach jego pracowników. Czym więc dokładnie zajmuje się przedstawiciel biura nieruchomości? Jak wiele obowiązków musi wykonać, by transakcja przebiegła szybko, sprawnie i z satysfakcją dla obu stron?

Więcej

Dlaczego warto powierzyć zarządzanie mieszkaniami na wynajem fachowcom?


umowa najmu i klucze
Osoby, które posiadają oszczędności, często decydują się na zainwestowanie ich w zakup nieruchomości na wynajem. Zarządzanie takimi mieszkaniami wiąże się jednak z wieloma formalnościami i obowiązkami związanymi z zapewnieniem ewentualnych napraw czy poszukiwaniem lokatorów, którzy je wynajmą. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie ze wsparcia fachowców w tym zakresie. Jakie zalety ma takie rozwiązanie i kiedy warto z niego skorzystać?

Więcej

Czym się kierować podczas decyzji kupna nowego domu?


domy na dłoni
Zakup domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Z jednej strony oznacza to wolność, niezależność i spokój, z drugiej sporo nowych obowiązków, związanych z kwestiami prawnymi i technicznymi. Od czego zacząć poszukiwanie nowego domu? Zastanówmy się, w jakim miejscu chcemy mieszkać. Blisko lasu i placów zabaw, a może nad rzeką? Czy istotna jest dla nas bliskość punktów usługowych, sklepów i urzędów? Powinniśmy brać pod uwagę sąsiedztwo, jak jest skomunikowana okolica i jakie inwestycje planowane są w najbliższym czasie na tym terenie.

Więcej

Jakie są opłaty i podatki przy kupnie nieruchomości?


nieruchomość
Zakup nieruchomości to zawsze znaczny wydatek, który większość z nas pokrywa, biorąc kredyt hipoteczny. Poza koniecznością wniesienia wkładu własnego i zaciągnięcia kredytu powinniśmy jednak nastawić się także na dodatkowe opłaty w postaci podatków czy kosztu obsługi transakcji przez pośrednika?

Więcej

Jak wygląda rozliczenie podatków od wynajmu mieszkania?


podatek od wynajmu
Wynajem prywatnego lokalu mieszkalnego niesie ze sobą konieczność uiszczenia podatku dochodowego. Osoby nierozliczające przychodów z najmu w ramach działalności gospodarczej mają do wyboru dwie formy opodatkowania – ryczałt oraz podatek na zasadach ogólnych. Czym się od siebie różnią, jakie zmiany czekają nas w związku z tym w 2021 roku i dlaczego warto skorzystać tutaj z pomocy specjalisty? Odpowiadamy!

Więcej

Co to znaczy umowa na wyłączność?


podpisanie umowy na wyłączność
Sprzedaż nieruchomości to skomplikowany proces, który dla osób niedoświadczonych wiąże się ze sporym ryzykiem. To nie tylko kwestia znalezienia klienta, ale także szereg formalności – zaczynając od ustalenia wartości rynkowej, na formalnościach po sprzedaży kończąc. Bezpieczeństwo w tym zakresie zapewnia biuro nieruchomości, którego agenci w kompleksowy sposób przeprowadzają całą transakcję, zapewniając jej sprawny i korzystny dla obu stron przebieg, z zachowaniem wszelkich formalności wymaganych prawnie. Jedną z form współpracy z biurem nieruchomości jest umowa na wyłączność. Na czym polega?

Więcej

Jak znaleźć dobrą nieruchomość komercyjną?


szukanie nieruchomości
Chcąc znaleźć dochodową nieruchomość komercyjną, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg reprezentowanych przez nią właściwości. Jak prawidłowo je ocenić i dlaczego warto zwrócić się w tej sprawie do pośrednika wynajmu i sprzedaży nieruchomości? Wszystkie te kwestie zostaną wyjaśnione w dzisiejszym wpisie..

Więcej

Jak zadbać o bezpieczeństwo prawne nabywanej nieruchomości?


Rozmyślający ludzie
Kupno mieszkania lub domu to bardzo ważna decyzja, dlatego przed jej podjęciem należy zebrać odpowiednie informacje. Trzeba pamiętać, że nie tylko takie czynniki jak cena, lokalizacja, metraż czy rozkład pomieszczeń są ważne; należy także sprawdzić sytuację prawną nieruchomości. Jest to szczególnie istotne w przypadku kupna mieszkania lub domu z rynku wtórnego. W artykule przedstawimy kwestie, które powinny zostać starannie sprawdzone przed zakupem nieruchomości.

Więcej

Jak sprawić, żeby lokal był atrakcyjny dla potencjalnego najemcy?


Para otrzymująca nowy klucz
Wynajem mieszkania to dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Aby szybko znaleźć najemcę i uniknąć sytuacji, w której lokal stoi pusty i zamiast przynosić dochód, generuje koszty takie jak opłaty administracyjne, podatki, ubezpieczenie czy raty kredytu, lokal należy właściwie przygotować. Stosując się do prostych zasad, zachęcimy potencjalnych najemców, a nawet możemy spodziewać się znacznego odzewu i dużego zainteresowania, które pozwoli wybrać odpowiedniego najemcę spośród kilku zainteresowanych. Sprawdź, jakie to są zasady i o czym warto pamiętać w takiej sytuacji.

Więcej

Na co uważać przy kupnie mieszkania?


Rysunek domu na tablicy

Zakup własnego mieszkania nie może być kwestią przypadku. Lokalizacja, w jakiej przebywamy na co dzień, ma ogromny wpływ na nasz komfort, dobre samopoczucie i efektywne wykorzystywanie czasu. Kupno nieruchomości wiąże się też z dużym nakładem finansowym i rozbudowanymi formalnościami. Aby uniknąć problemów i dokonać mądrej decyzji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Jakich? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej

Jakie dokumenty należy sprawdzić kupując nieruchomość?


Projektowanie domu

Zakup nieruchomości to poważna inwestycja. Najczęściej wkładamy w nią swoje oszczędności, a dodatkowo wspieramy się kredytem. Aby nie narażać się na przykre sytuacje, zawsze przed finalizacją takiej transakcji, powinniśmy zapoznać się dokładnie ze stanem prawnym interesującej nas nieruchomości. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jakie dokumenty należy sprawdzić, gdy zamierzamy kupić mieszkanie albo dom!

Więcej

Witamy na blogu!

Telefon z miastem w tle
Witamy serdecznie na naszym blogu.

Więcej