Jak podnieść wartość sprzedaży lub wynajmu domu/mieszkania?

Wartość rynkowa mieszkania lub domu przeznaczonego na sprzedaż albo wynajem zależy od bardzo wielu czynników. Do najważniejszych zaliczamy między m.in. powierzchnię, lokalizację, liczbę pokojów itp. W praktyce jednak jest bardzo wiele bardziej i mniej oczywistych niuansów, które mogą wpływać na to, jak wiele możemy zyskać na nieruchomości. Czy można skutecznie podnieść wartość sprzedaży lub wynajmu domu/mieszkania? Są rzeczy, na które nie masz wpływu, jak np. lokalizacja, ale też sporo kwestii, które przy odrobinie wysiłku mogą przynieść realny zysk.

Skrupulatnie przygotowana wycena to podstawa

Przed podjęciem jakichkolwiek działań warto wykonać profesjonalną wycenę domu lub mieszkania. Nie jest to zadanie proste, ale bardzo ważne, gdyż w ten sposób można uzyskać odpowiedź na pytanie, czy wykonywanie ulepszeń ma sens i pozwoli uzyskać oczekiwany zysk. Wycenę nieruchomości można wykonać samodzielnie, ale jest to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Znacznie pewniejszym rozwiązaniem będzie współpraca z naszym biurem nieruchomości, które zapewnia nie tylko wsparcie profesjonalnych doradców, ale i współpracuje z rzeczoznawcami. Na podstawie fachowej, skrupulatnej analizy można przekonać się, jaka jest wartość nieruchomości i jakich ulepszeń warto dokonać, aby zyskać jeszcze więcej na sprzedaży lub wynajmie.

Ulepszanie domu/mieszkania dla większego zysku

Obecnie w naszym kraju coraz częściej spotkać można się z angielskim terminem „home staging”, który oznacza przygotowanie nieruchomości niewielkim nakładem środków w celu szybkiej jej sprzedaży z satysfakcjonującym zyskiem. Działania z tego zakresu coraz częściej podejmowane są zarówno przy sprzedaży mieszkań i domów, jak i przy ich wynajmie.

W całym procesie najważniejsze jest podniesienie standardu nieruchomości. Czasami niezbędne jest wyłącznie umiejętne urządzenie wnętrz, innym razem niezbędny jest remont. Bardzo ważne jest jednak, aby podjąć wyłącznie takie działania, które rzeczywiście podniosą wartość nieruchomości, a więc zapewnią sprzedającemu/wynajmującemu wyższy zysk.

Nasi Klienci nie zawsze wiedzą, co warto, a czego nie ma sensu robić, aby zwiększyć szanse na rentowną sprzedaż lub wynajem, dlatego też zapewniamy im nie tylko wsparcie przy całej transakcji, ale również w zakresie kompleksowego przygotowania nieruchomości, oferując usługi home staging, a także profesjonalne sesje zdjęciowe, wirtualne wycieczki itp.