Jak sfinansować zakup nieruchomości?

Zakup nieruchomości to duża inwestycja, wymagająca stosownego zaplecza finansowego. Jednak nawet jeśli w danym momencie nie posiadasz niezbędnej ilości gotówki, możesz spełnić swoje marzenia o własnym lokum. Dowiedz się, jak w bezpieczny i wygodny sposób sfinalizować transakcję?

Zakup mieszkania bez kredytu

Kupno mieszkania z własnych oszczędności to niewątpliwie sporo istotnych zalet. Brak konieczności spłacania rat kredytu przez wiele lat, większe poczucie bezpieczeństwa, szybszy przebieg transakcji, większe możliwości negocjacji warunków zakupu — to tylko kilka z najważniejszych atutów zakupu nieruchomości za gotówkę. Niestety są też pewne mankamenty takiego rozwiązania.

Przede wszystkim nie każdy może pozwolić sobie na sfinalizowanie tak dużej transakcji z własnej kieszeni. Nawet spore zasoby oszczędności najczęściej bywają ograniczone, przez co niejednokrotnie kupujący musi pójść na wiele ustępstw, niekoniecznie satysfakcjonujących. Gromadzenie niezbędnego kapitału na zakup mieszkania czy domu może potrwać bardzo długo. Jak się okazuje, przeciwności na drodze do zakupu nieruchomości za gotówkę może być wiele. Nie każdemu udaje się je pokonać. W takich właśnie sytuacjach (chociaż nie tylko) pomocny będzie kredyt w banku.

Kredyt na zakup mieszkania

Prawdą jest, że kredyt to zobowiązanie finansowe, które trzeba będzie spłacać przez kilka lub kilkanaście kolejnych lat (a czasami nawet dłużej). Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach warto rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego, który uznawany jest za najtańszą formę pożyczania pieniędzy. Konieczne jest jednak bardzo rozsądne i świadome oszacowanie własnych możliwości finansowych, co niejednokrotnie bywa najtrudniejsze dla kupujących. Dlatego właśnie nasze biuro nieruchomości oprócz wsparcia w zakupie nieruchomości, oferuje również możliwość skorzystania z rekomendowanego przez nas doradcy kredytowego, który podpowie, jakie rozwiązanie kredytowe sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Na kredyt hipoteczny decydują się nie tylko osoby, które chcą nabyć mieszkanie dla siebie, ale i inwestorzy zamierzający czerpać zyski z wynajmu. Czynsz uzyskany z najmu powinien pozwolić na pokrycie całości rat, a przy odpowiednio kupionej nieruchomości również na uzyskanie dodatkowego źródła dochodu z wynajmu. Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku najmu pozwala regularnie przekraczać średnie stawki za najem oraz stopy zwrotu z inwestycji. Po szczegóły zapraszamy na osobistą konsultację.